کلمه lazy load در لغط به معنای بارگزاری تنبل است! به این صورت که تا چیزی لازم نباشد بارگزاری نخواهد شد، البته در این قسمت منظور فقط تصاویر استفاده شده در صفحات وب است، از روش lazy load به این منطور استفاده میکنند تا از بارگزاری یکجای تصاویر در هنگام بارگزاری صفحه جلوگیری شود و این کار باعث افزایش سرعت بارگزاری صفحات وب می شود. توسط پلاگینی که در این قسمت برای شما کاربران محترم قرار داده ایم قادر خواهید بود تا این روش را در سایت جوملایی خود پیاده کنید، پس با ادامه مطلب همراه باشید.کاربران سایت های جوملایی اکثرا به دنبال روش هایی هستند تا سرعت لود صفحات را تا حد امکان پایین بیاورند ولی آیا این یه سادگی امکان پذیر است؟
در مراحل مختلف طراحی سایت، میتوانید با کم حجم کردن تصاویر و انواع روش های دیگر به اینکار بپردازید ولی این کار ها هم زمان بر است و هم تمام کاربران از عهده این کار بر نمی آیند، lazyload کاری میکند تا کاربر فقط تصاویر محدوده ای از سایت را ببینید که در معرض دید کاربر است، به این صورت که با پیمایش و اسکرول کردن صفحه تصاویر مورد نیاز به آرامی بارگزاری می شوند، این روش هم باعث افزایش سرعت لود صفحات سایت شما می شود و هم اینکه از هدررفت پهنای باند شما جلوگیری می کند
دمو:
برای اینکه توضیحات گفته شده را بهتر متوجه شوید بهتر است دموی لینک زیر را ببینید که تصاویر با پیمایش صفحه بارگزاری می شوند:
لینک دمو: http://davidwalsh.name/demo/ lazyload-2. 0.php

برای اینکه بتوانید این روش را در سایت جوملایی خود پیاده کنید کافیست از طریق لینک دانلود در ادامه همین مطلب، پلاگین ضمیمه شده را دانلود کرده و در سایت جوملایی خود نصب و فعال نمایید، بعد از نصب در قسمت پلاگین ها به دنبال lazyload_rmjoomla باشید تا فعال نمایید. کار تمام است، امیدواریم از این افزونه نهایت استفاده را ببرید.